World

  во

   Борис Џонсон, кој се избори со короната, пред да се всели во премиерската резиденција живеел во станот на 32-годишната Кери. Британскиот премиер Борис ...
  сите 59 | | | веќе видена

  САД вчера надминаа бројка од милион случаи на коронавирусот, а речиси 60.000 луѓе починаа од последиците од почетокот на пандемијата. САД е убедливо прво по ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Ким Хан Сол се школувал во Босна и Херцеговина пред околу 10 години, кога бил на 16 годишна возраст. Тој често одел во кафулињата кои што се наоѓале на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Светскиот ден на безбедноста и здравјето при работа годинава се одбележува во услови на глобална здравствена криза предизвикана од пандемијата со корона ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Заштитата на здравјето на работниците и на населението во целост, во овој период е врвен и главен приоритет. Оттука, годинашното одбележување на Светскиот ден ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Светскиот ден на безбедноста и здравјето при работа годинава се одбележува во услови на глобална здравствена криза предизвикана од пандемијата со корона ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Светскиот ден на безбедноста и здравјето при работа годинава се одбележува во услови на глобална здравствена криза предизвикана од пандемијата со корона ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Оваа 2020 година, Светскиот ден на безбедноста и здравјето при работа – 28 април, го одбележуваме во услови на глобална здравствена криза предизвикана од ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Американскиот пејач Шон Мендес и неговата колешка Камила Кабело, со која е во среќна врска, уште еднаш му покажаа на светот колку се сакаат и како го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Големиот заводник кој никогаш не го изговори судбоносното „ДА“ одбележа една ера со улогите во филмовите како што се „The Godfather“, „Scarface“ и „Scent of a ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пејачи и музичари од Велес ја испеаа песната „Ќе мине сè“ и испратија охрабрувачка порака до сите во овоие тешки моменти со пандемијата на коронавирус. Тие од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На иницијатива и организација на Игор Крајчев велешкиот и македонски поет и писател вчера вечер на Јутјуб во живо се одржа Вируелниот Светски поетски фестивал ...
  сите 5 | | | веќе видена