World

  во

  Раководството на НБА започна преговори со Дизни за продолжување на сезоната, пренесува „ЕСПН“.Станува збор за започнување натпревари на крајот на јули. Дизни е ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Раководството на НБА започна преговори со Дизни за продолжување на сезоната, пренесува „ЕСПН“. Станува збор за започнување натпревари на крајот на јули. Дизни ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Постојат тврдења дека коронавирусот стекнал мурации кои што водат до повеќе преносливи слоеви на болеста. Франсоа Балу , директор на Институтот за генетика при ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Работи во сектор кој не е доволно развиен во земјава, но приказната на ПиКСЕЛ Груп поради тоа е инспиративна до срж. За две години почетната визија на двајцата ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Иако во игра биле Лас Вегас и Хјустон, благодарение на одличните односи на првиот човек на НБА Адам Силвер со директорот на Дизни Центарот Боб Ајгер, НБА ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Стивен Џерард за Ливерпул одигра повеќе од 700 натпревари, на добар број од нив беше и капитен. Врвот на кариерата го имаше во 2005 година кога ја освои Лигата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „Global Finance“ , ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. Оваа публикација, издадена ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ави Шифман, 17-годишен Американец од државата Вашингтон, ја одбил понудата за осум милиони долари да ја продаде платформата за следење на ширењето на Ковид-19, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс“ („Global Finance“) ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. Оваа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „ Global Finance “, ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. Оваа публикација, издадена ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп се закани дека трајно ќе го замрзне американското финансирање на Светската здравствена организација (СЗО). Трамп му ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се зкаани дека тррајно ќе го запре финансирањето на Светската здравствена организација ако таа идните 30 дена не направи ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно се закани дека трајно ќе го прекине финансисрањето на Светска здравствена органзиација, ако во следните 30 дена ...
  сите 148 | | | веќе видена