World

  во

  Речиси девет од десет работи кои минатата година биле поповолни на "Black Friday", во некој момент од 2017 година имале иста цена или дури биле и поевтини, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Филмот “250 скалила“, снимен по идеја на Живко Здравкоски, поранешен македонски активен спортски новинар, кој повеќе од две децении е дописник на најстарите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Корисниците ширум Македонија и денес имаат проблеми со Фејсбук и Инстаграм кои работат доста побавно. Бројни корисници се жалат дека Фејсбук месинџерот воопшто ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Меѓународната куповна заедница – Cashback World и ракометниот клуб „Вардар” продолжуваат со градењето на успешната приказна со повеќекратни придобивки за сите. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Меѓународната куповна заедница - Cashback World и ракометниот клуб „Вардар“ продолжуваат со градењето на успешната приказна со повеќекратни придобивки за сите. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  По серијата домашни анализи и предупредувања и извештаи на релевантни меѓународни организации, особено четири прашања остануваат отворени – до кога ќе може ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Не само што критичарите тврдат дека нема никакви квалификации за таа позиција, изборот на Витекер е проблематичен и поради неговото учество во измама , кога ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Аргентинскиот ас, Лионел Меси со години е еден од најдобрите играчи на светот, ас кој со Барселона освои голем број на титули во сите натпреварувања. Меѓутоа ...
  сите 8 | | | веќе видена