Windows Phone

    во

    Microsoft ја заврши 2018 година како највредната компанија во светот, но исто така забележа еден впечатлив рекорд за оперативниот систем Windows. Последниот ...
    сите 7 | | | веќе видена

    Нова бесплатна апликација на Мајкрософт им овозможува на корисниците на Windows 10 да ги пренесуваат податоците од својот компјутер на мобилниот телефон многу ...
    сите 6 | | | веќе видена