Вуковар

  во

  Државната телевизија на Хрватска ХРТ се огради од својот водител Александар Станковиќ поради прашањето што му го постави на гостинот во својата емисија „Недела ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Хрватска вчера одбележа 26-години од страдањето на Вуковар во таканаречената “татковинска војна” и Денот на сеќавањето на жртвите во Вуковар во 1991 година. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Хрватска вчера одбележа 26-години од страдањето на Вуковар во таканаречената “татковинска војна” и Денот на сеќавањето на жртвите во Вуковар во 1991 година. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во Хрватска вчера одбележа 26-години од страдањето на Вуковар во таканаречената “татковинска војна” и Денот на сеќавањето на жртвите во Вуковар во 1991 година. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Хрватката Сара Сејферт повторно ја хипнотизираше публиката. Всушност, девојката настапи на полуфиналната вечер во талент шоуто "Супер талент", а нејзината ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Додека судството во Македонија сѐ уште е „загубено“ околу единствен став за употребата на незаконски прибавените докази во судските постапки, хрватското ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Сара Сејфрет има 18 години и доаѓа до Вуковар, Хрватска. Неодамна се појави во хрватското талент шоу каде сите ги оставила без зборови. После нејзиниот настап, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Алија Алијагиќ потекнувал од сиромашно беговско семејство, кое било еден од основачите на терористичката организација Црвена правда, радикално крило КПЈ, кое ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вуковарската полиција соопшти утрово дека во Дунав синоќа, на 15 километри низводно од градот е пронајдено тело на непознато женско лице. -Додека не се направи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вуковарската полиција соопшти утрово дека во Дунав синоќа, на 15 километри низводно од градот е пронајдено тело на непознато женско лице. -Додека не се направи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Секој граѓанин на нашата земја мора секогаш со себе да има државно знаме. Во багажот покрај резервното тркало и кутијата за прва помош треба да се држи ...
  сите 3 | | | веќе видена