Вуковар

  во

  Пожарникарите од хрватскиот град Вуковар вчера во попладневните часови добиле необичен повик. Загрижен сопственик, како што пишува 24 Сата, барал помош за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пожарникарите од хрватскиот град Вуковар вчера во попладневните часови добиле необичен повик. Загрижен сопственик, како што пишува 24 Сата, барал помош за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пожарникарите од хрватскиот град Вуковар вчера во попладневните часови добиле необичен повик. Загрижен сопственик, како што пишува 24 Сата, барал помош за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Снежана Анокиќ Рогало со сигурно е најобразовен овчар во Хрватска. Магистер е по право, зборува италијански, а професионален возач е на А, Б, Ц и Е категории. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Никола Миротиќ започна голема хуманитарна акција во која ќе биде главен актер во следните 20 натпревари. Шпанскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шпанскиот репрезентативец со црногорски корени, Никола Миротиќ за време на Божиќниот пост организира одлична хуманитарна акција за помош на сиромашно семејство ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Осум активисти од Иницијативата на млади за човечкови права од Белград онлајн собираат пари за да ја платат судската казна која им е изречена затоа што пред ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сузана Манчиќ, најпознатата лото девојка на екс Југославија, денес слави 62 роденден. Она што најмалку е познато е тоа дека нејзиниот живот за малки прерано да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фотографијата, на која спрема тврдењата кои ги запали социјалните мрежи во тек на овие два дена, е Светлана Ражнатовиќ, како држи калашников на боиште во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фотографијата, на која спрема тврдењата кои ги запали социјалните мрежи во тек на овие два дена, е Светлана Ражнатовиќ, како држи калашников на боиште во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Светлана решила на сите да им застане на пат на лажните вести кои се зборуваат за неа, со што и на Инстаграм им одговорила кои ја повикуваа за една ...
  сите 21 | | | веќе видена