ВТА

  во

  Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка не верува дека тенисот наскоро ќе се врати на старото и дека еден од показателите за тоа беше и „Адриа Тур“. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Французинката Фиона Феро го освои турнирот во Палермо, прв ВТА или АТП тениски турнир после петмесечна пауза. Таа во финалето ја совлада Естонката Анет ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Украинката Елена Свитолина и Холанѓанката Кики Бертенс се последните тенисерки кои го откажаа настапот на УС Опен. – Земајќи ги во предвид случувањата одлучив ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Роџер Федерер, носителот на рекордните 20 Гренд-слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и неговото влијание врз светскиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Роџер Федерер, носителот на рекордните 20 Гренд-слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и неговото влијание врз светскиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Роџер Федерер, носителот на рекордните 20 Гренд-слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и неговото влијание врз светскиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Базел, 5 август 2020 (МИА) – Роџер Федерер, носителот на рекордните 20 Гренд-слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Мадрид, 1 август 2020 (МИА) – Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Дамите го враќаат тенисот на спортската мапа и денеска од 16 часот во Палермо ќе означат нов почеток по пауза од март, поради пандемијата со Ковид-19. Иако на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Тенискиот турнир во Палермо го означување враќањето на ВТА серијата по долгата пауза поради коронавирусот, но токму КОВИД-19 им создаде голем проблем на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“. ...
  сите 100 | | | веќе видена