Врз

  во

  Спорот меѓу САД и Кина фрла светлина врз некои делови од светот кои ќе имаат корист од трговската војна, пишува „Блумберг“. Виетнам е меѓу земјите кои се добро ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Легендарниот Чави Ернандез става крај на својата активна фудбалска кариера во која имаше можност многу години да игра на високо ниво како на клупски така и на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Уверен сум дека годинава, пред летото Македонија ќе добие датум за преговори со Европската Унија, рече денеска во Виена еврокомесарот Јоханес Хан. Тој вели ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во „Отвореното студио“ на ТВ Алфа Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на пратеничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  – Во јуни месец и тоа првата половина на јуни имам намера да излезам со конкретните решенија за промени и тоа во Владата, во владините институции, значи ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Либанските безбедносни сили денеска употребија водени топови против демонстрантите, кои протестираа во Бејрут против мерките на штедење, додека либанската ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Сите зборуваат за Северна Македонија како за позитивен пример, единствена земја во Западен Балкан каде што е мирно, нема протести, се движат работите, успешно ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во „Отвореното студио“ на Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на пратеничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ посочи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, по завршување на Виенскиот економски форум денеска оствари серија средби со претставници ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по завршување на Виенскиот економски форум, денеска од Австрија, најави дека во првата половина на јуни има намера да излезе со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, по завршување на Виенскиот економски форум денеска оствари серија средби со претставници на ...
  сите 38 | | | веќе видена