Ворлд

  во

  Раководството на НБА-лигата и Здружението на играчи (НБПА) постигнаа договор со кој ќе се овозможи сезоната на 30 јули да продолжи во кампусот „Дизни ворлд“ во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Група инвестициски компании од целиот свет, што управуваат со средства во вредност од 3.700 милијарди долари бараат од бразилската Влада да го сопре брзото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Група инвестициски компании од целиот свет, што управуваат со средства во вредност од 3.700 милијарди долари бараат од бразилската Влада да го сопре брзото ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Група инвестициски компании од целиот свет, што управуваат со средства во вредност од 3.700 милијарди долари бараат од бразилската Влада да го сопре брзото ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Документарниот филм „Последниот танц“ посветен на легендарната генерација на Чикаго Булс од 90-те години на минатиот век предводена од Мајкл Џордан беше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Легендарниот Горан Иванишевиќ, кој во моментов е тренер на светскиот бр.1 Новак Ѓоковиќ, направи интересна споредба помеѓу српската тениска суперsвезда и ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Легендарниот Горан Иванишевиќ, кој во моментов е тренер на светскиот бр.1 Новак Ѓоковиќ, направи интересна споредба помеѓу српската тениска суперsвезда и ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Рестартот на лигата е закажан за 31 јули, а сите натпревари во скратениот формат од регуларниот дел од сезоната и од плеј-офот ќе се играат во Орландо, во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Пишува: Тим Бернерс-Ли, човекот кој ја создаде глобалната мрежа (www) за пристап на интернет, за Гардијан Мојот црн ранец, претходно логистичкиот и гикерски ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Меѓународните јавни сервиси ја истакнаа својата улога во борбата против ширењето на дезинформации за новиот коронавирус. Во денешното заедничко соопштение, на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Меѓународните јавни сервиси ја истакнаа својата улога во борбата против ширењето на дезинформации за новиот коронавирус. Во денешното заедничко соопштение, на ...
  сите 9 | | | веќе видена