Воопшто

  во

  Претставнивници од Министерството за образование и наука, денеска и утре на состанок со Комисијата за заразни болести ќе разговараат за почетокот на новата ...
  сите 115 | | | веќе видена

  По скандалозните забави на кои воопшто не се почитуваа здравствените протоколи, а за што се појавија и видеа на социјалните мрежи, заиграа и кривични пријви. ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Последиците од пандемијата на Ковид-19 се почувствуваа и во јавното претпријатие Јавни паркинзи и зеленило Гостивар. Последните четири месеци приходите се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, преку видео порака се обрати на виртуелната комеморативна церемонија, што по повод 2-ри август, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку отколку било кога, вели доктор Дејвид ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку отколку било кога, вели доктор Дејвид ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во лошото комбо пандемија плус протести, во американските градови сè повеќе се гине. Во 36 од 50 најголеми градови во земјата, бројот на убиства е поголем од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога во април ширум САД демонстранти, во некои случаи и силно вооружени, демонстрираа против карантинот, тоа и не беше посебно изненадување. Слободното носење ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пејачката Тони Бракстон тврди дека тајната на нејзиниот младешки изглед е вибраторот. Имено, во видеото кое го објави на Инстаграм, Тони покажа дека го масира ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Постојат многу невистини т.е митови за бременоста на жената. „Бабските приказно“ се неопходни и нема кој нема да им дава совет на бремените жени, било да е тоа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новите народни избраници утре за прв пат ќе седнат во собраниските клупи, а конститутивната седница 10-тиот парламентарен состав ќе ја води претседателот во ...
  сите 140 | | | веќе видена

  На членовите на кралското семејство во последно време постојано им се случуваат некои несреќни работи.Покрај тоа што принцот Хари и неговата сопруга Меган ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Српскиот епидемиолог д-р Предраг Кон истакна дека овој вирус е „нема сезона“ и дека „ воопшто нема намера да ја напушти својата глобална територија“. „Не е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Српскиот епидемиолог д-р Предраг Кон истакна дека овој вирус е „нема сезона“ и дека „ воопшто нема намера да ја напушти својата глобална територија“. „Не е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  ШТО ПРЕТСТАВУВА ДИЕТАТА СО СУРОВА ХРАНА? Диетата со сурова храна се базира на консумирањето на непреработена и неготвена храна како: свежи зеленчуци и овошје, ...
  сите 37 | | | веќе видена