Volkswagen

  во

  Германскиот гигант Volkswagen го откри Golf GTI TCR, легална верзија на автомобилот инспириран од тркичкиот модел TCR International Series По претставувањето ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градод Хангжу, некогаш петтиот “најзагушен” кинески град, го реши проблемот на сообраќајниот метеж со помош на вештачка интелигенција, пишува CNN Business. Ако ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ford и Volkswagen ги објавија првите договори за соработката. Цел е да се зајакне конкурентноста на обете претпријатија и да се подобри понудата за клиентите, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Opel има нова Zafira, поголема и попросторна од претходната, сосем поразлична. Големото комбе докажува дека ерата на семејните ванови заврши. Првата генерација ...
  сите 14 | | | веќе видена