Волфсбург

  во

  Англиските клубови имаат премногу странци, проблемот веќе e и една од главните теми за кои се говори во спортските кругови на Островот, а сега уште еден талент ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Со почетокот на следната 2019-та, се навршуваат 50 години од сезоната во која Баерн Минхен за првпат го кренал пехарот во германската Бундеслига. Пред половина ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ во петокот го објави списокот на фидбалери за натпреварите во Лигата на Нации. Хрватска во следните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со денешните натпревари беа продолжение проблемите за Нико Ковач во Баерн Минхен. Актуелниот шампион Баерн Минхен испушти победа против Фрајбург. Домаќините со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Баерн Минхен одигра само 1-1 против Фрајбург во рамките од 10. коло во Бундеслигата, и така му дозволија на Борусија Дортмунд одново за избега на четири поба ...
  сите 72 | | | веќе видена