Волфганг Шојбле

  во

  Тоа го оцени парискиот весник „Либерасион“, додавајќи дека Меркел на тој начин избегнала можен “понижувачки пуч“ на конгресот на Христијанско-демократската ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Индекс – Загреб Откако ЦДУ на изборите во покраината Хесен изгуби десет отсто од гласовите, германската канцеларка и претседателка на партијата Ангела Меркел ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, кој престојува во официјална посета на Берлин, по средбата со германскиот хомолог Волфганг Шојбле,изјави ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, кој престојува во официјална посета на Берлин, по средбата со германскиот хомолог Волфганг Шојбле,изјави ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, кој престојува во официјална посета на Берлин, по средбата со германскиот хомолог Волфганг Шојбле,изјави ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, кој престојува во официјална посета на Берлин, по средбата со германскиот хомолог Волфганг Шојбле,изјави ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, кој престојува во официјална посета на Берлин, по средбата со германскиот хомолог Волфганг Шојбле,изјави ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели, кој престојува во официјална посета на Берлин, по средбата со германскиот хомолог Волфганг Шојбле,изјави ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев за време на својот претстој во Берлин се сретна со претседателот на германскиот Бундестаг Волфганг Шојбле. За време на ...
  | | веќе видена