Волфганг

  во

  Новата претседателка на Европската комисија Урсула фон дер Лејен, е првата жена која седнува на оваа позиција. Има 60 години и доаѓа од редовите на ...
  сите 200 | | | веќе видена

  Колку јавноста треба да е запозната со евентуалните болести на канцеларката? И Ангела Меркел има право на приватност. За нејзе исто така важат правилата како ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Заштитата на податоците во Германија се третира како светост. Без моја согласност, не смеат на други да им се стават на располагање дури ниту работи како ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Претседателот на германскиот Бундестаг, Волфганг Шојбле, за германскиот весник „Ди Цајт“ упатува пофални зборови за грчкиот премиер Алексис Ципрас, и вели дека ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на германскиот Бундестаг, Волфганг Шојбле, за германскиот весник „Ди Цајт“ упатува пофални зборови за грчкиот премиер Алексис Ципрас, и вели дека ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Австриската нафтена група ОМВ и претпријатието Вербунд се согласија заеднички да изградат соларна централа која ќе има капацитет да снабди 5.500 домаќинства со ...
  сите 2 | | | веќе видена