Војдан Стојановски

  во

  „Нема македонски театар каде не сум работел“, вели сценографот и архитект Крсте С. Џидров, кој годинава слави 35 години активна театарска дејност, а јубилејот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Војдан Стојановски со неговиот Олденбург по голема борба дојде до втората сезонска победа во првата германска кошаркарска лига. Македонскиот репрезентативец и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски со својот Олденбург претрпе пораз од Јена со 94-91 и на тој начин доживеа елиминација во Купот на Германија. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Викендов во Германија беше подигната завесата за старт на националната кошаркарска ББЛ лига, каде Баерн Минхен ќе се обиде да го сочува трофејот освоен лани. ...
  сите 5 | | | веќе видена