Војдан Стојановски

  во

  Селекторот на машката кошаркарска репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков го објави на играчи на кои ќе смета за последниот натпревар од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонскиот најдобар кошаркар во овој момент, Војдан Стојановски вчера одигра одличен натпревар за неговиот Олденбург против Баерн Минхен кого го совладаа со ...
  сите 23 | | | веќе видена

  По комплетирањето на 20-то коло во Бундеслигата повеќе нема непоразени во кошаркарската елита, а најзаслужни за тоа се нашиот Војдан Стојановски и неговите ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација идната седмица ќе го одигра последниот натпревар во рамките на втората рунда од претквалификациите за Евробаскет 2021. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација ја очекува уште еден меч од претквалификациите за Евробаскетот во 2021 година и тоа на гостински терен ...
  сите 19 | | | веќе видена