Војдан Чернодрински

  во

  НУ Турски Театар сезоната ќе ја отвори со изведбата на претставата КРАЛ ЛИР од Вилијам Шекспир во режија на Диего Де БРЕА на 17. 09. 2018 г. со почеток во 20 ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со претставата „Принцот Жаба“ на театарот „Крик“ од Скопје, почнаа деновите на театарот во Ресен. Во рамките на програмата ресенската публика наредните три ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со претставата „Принцот Жаба“ на театарот „Крик“ од Скопје, почнаа деновите на театарот во Ресен.Во рамките на програмата ресенската публика наредните три дена ...
  сите 13 | | | веќе видена

  По Кирил Ценески, Милчо Манчевски, Дарко Марковиќ и британскиот продуцент Сајмон Пери, кој несомнено има значаен придонес за македонскиот филм, театарската и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Струмица е во тек 26-то издание на фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“. Први пред публиката, во саботата настапија актерите од театарот „Војдан ...
  сите 24 | | | веќе видена