Војдан

  во

  Екипите на Баерн Минхен и Алба Берлин водат битка за титулата во кошаркарската Бундеслига, а капитенот на македонската репрезентација и играч на ЕВЕ баскетс ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Димитар Андоновски на македонската публика и е познат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Двајца пешаци се повредени во Скопје откако во нив удрило возило марка „фиат пунто“ управувано од 19-годишно лице.Како што соопшти денеска МВР, двајцата пешаци ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп синоќа беше затворен 54. Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ и беа доделени наградите на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На 54. Македонски театарски фестивал видов богат, сериозен македонски театар, ни изјави театарскиот критичар од Србија Александар Милосављевиќ кој на покана на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Двајца пешаци се повредени во Скопје откако во нив удрило возило марка „фиат пунто“ управувано од 19-годишно лице. Како што соопшти денеска МВР, двајцата ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп синоќа беше затворен 54. Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ и беа доделени наградите на ...
  сите 27 | | | веќе видена