Војдан

  во

  Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  НУ Турски Театар сезоната ќе ја отвори со изведбата на претставата КРАЛ ЛИР од Вилијам Шекспир во режија на Диего Де БРЕА на 17. 09. 2018 г. со почеток во 20 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кошаркарската репрезентација на Македонија оствари победа над Романија со 90-76 (43-35) во второто коло од претквалификациите за ЕП 2021 година. ...
  сите 52 | | | веќе видена