Воислав

  во

  Има ли нешто пострашно од замолчувањето на слободоумните, од криењето и ставањето на вистината под тепих, од криењето и извртувањето на фактите, од паушални ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Милан Протиќ, поранешен амбасадор на Сојузна Република Југославија во САД, тврди дека Србија имала голема шанса со екстрадицијата на Слободан Милошевиќ пред ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Влезот во НАТО е круна во зачувувањето и изградбата на сопствената државност и го забрзува патот на Македонија кон ЕУ, а ВМРО може да го искористи референдумот ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Откако Гордана Јанкулоска во средe изборна кампања во 2011 година, повлекува врски и по нарачка на Мартин Протугер дознава дека сопругата на Бранко Црвенковски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Бомбите“ во предметот „Титаник“ што попладнево се слушаат во Кривичниот суд открија како поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Платени реклами за референдумот на 30 септември од името на Влада на Република Македонија, од премиерот Зоран Заев и неколкумина министри веќе се вртат по ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Не така одамна напишав една колумна во која говорев за евангелието по Лука, за претепаниот од разбојниците и фрлен во каналот покрај патот, кога двајца фарисеи ...
  сите 2 | | | веќе видена