Вог

  во

  ЕУ повторно ѝ даде на британската премиерка уште малку време. Ако договорот за Брегзит биде усвоен следната недела, ќе добие два месеци, во спротивно-само две ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Уште од најавата дека Квентин Тарантино ќе прави филм со Леонардо Дикаприо и Бред Пит, јавноста со нетрпение го очекуваше првото видео, а секако и комплетното ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Многу е важно да оставите добар впечаток, а во тоа облеката може да ни помогне, или одмогне. Да знаете како да се облечете за интервју за работа, без оглед во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По хаотичните сцени, британскиот парламент гласаше против тврд Брегзит. Тереза Меј претрпе уште еден пораз и сепак инсистира да има и трето гласање за ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Во една од видео сериите на Вог, „Go Ask Anna“, уредничката на престижниот моден магазин говори за стилот на девојките Кардашијан, за тоа како не треба да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Некогашниот супермодел, Хелена Кристенсен, објави фотографии на кои е целосно гола. Данскиот супермодел и понатаму работи со полна пареа и на своите 50 години. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Утре парламентот во Лондон повторно ќе гласа за договорот за Брегзит. Брисел не ја испорача посакуваната магична формула за решавање на спорот. Ако Тереза Меј ...
  сите 246 | | | веќе видена

  По доживеаниот мозочен удар, целиот нејзин живот бил избришан, сите соработници ја гледале како оштетана роба и избегнувале соработка со неа, вели Шерон Стоун ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Многу е важно да оставите добар впечаток, а во тоа облеката може да ни помогне, или одмогне. Да знаете како да се облечете за интервју за работа, без оглед во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со помош на познатиот француски дизајнер на парфеми – Франсис Куркџијан, списанието „Вог“ објави листа брендови најпопуларни меѓу Французинките, надополнета со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со помош на познатиот француски дизајнер на парфеми – Франсис Куркџијан, списанието „Вог“ објави листа брендови најпопуларни меѓу Французинките, надополнета со ...
  сите 7 | | | веќе видена