Водици

  во

  „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, петтиот долгометражен игран филм на Теона Стругар Митевска, имаше светска премиера во конкуренција за престижната Златна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Како уметник и режисер, важно ми е да регистрираме сѐ она што нѐ опкружува, сите неправди и правди. Филмот е базиран на вистински настан. Ми се јави еден ден ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вечерва во киното Синеплекс е претпремиерата на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, а премиерата е утревечер во киното Милениум во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Групната маска „Водици во Прилеп“ на прилепското здружение „Прочкари“ е избрана за најдобра маска на карневалот „Прочка 2019“, кој се одржа минатиот викенд во ...
  сите 24 | | | веќе видена