ВМРО

  во

  Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Опозицијата ја обвинува власта дека го злоупотребува и користи Јавното обвинителство за спроведување на политички прогон во Република Македонија истакна ...
  сите 584 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва по победата на македонската одбојкарска репрезентација упати честитка до одбојкарите. -Честитки за јуначката ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави интересна ...
  | | веќе видена | слични

  Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
  сите 584 | | | веќе видена

  Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство се во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, се појавија интересни фотографии кои покренуваат ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во четврток продолжуват преговорите на работните групи на СДСМ И ВМРО ДПМНЕ за Законот за јавно обвинителство. Ова во вечерашната емисија „Топ Тема“ на го ...
  сите 584 | | | веќе видена

  Лидерот на преговарачкиот тим за Законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ, адвокатот Тони Менкиновски ја потенцираше потребата од формирање на Анкетна ...
  сите 584 | | | веќе видена

  Во четврток продолжуват преговорите на работните групи на СДСМ И ВМРО ДПМНЕ за Законот за јавно обвинителство. Ова во вечерашната Топ Тема го соопштија ...
  сите 584 | | | веќе видена

  Лидерот на преговарачкиот тим за Законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ, адвокатот Тони Менкиновски ја потенцираше потребата од формирање на Анкетна ...
  сите 584 | | | веќе видена

  Пропорционален изборен модел со една изборна единица и отворени листи е предлогот за измена на Изборниот Законик, за кој 12 пратеници од помалите и од партиите ...
  сите 48 | | | веќе видена

  „Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Дванаесет пратеници доставиле иницијатива до Претседателот на Собранието, Талат Џафери, за измена на Изборниот Законик, односно земјата да има пропорционален ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Александар Василевски – Нинџа, осуден за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, реагираше на ставовите изнесени од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во однос на работните групи за промена на изборниот модел, тој вели дека во последниот период фокус беше ставен на законот за Јавното обвинителство, но верува ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО – ППМНЕ денеска на прес конференција обзнани дека пратениците од неговата партија доставиле предлог одлука до Собранието да ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери ја примил Предлог-одлуката за основање на анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите и злоупотреби во ...
  сите 201 | | | веќе видена