ВМРО

  во

  ВМРО-ДПМНЕ донесе став да ги советува граѓаните сами да одлучат како ќе постапат во однос на референдумот, повтори претседателот на опозицијата, Христијан ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Потпишува некој договор, се коцка со интересите национални. Самиот кажува, вели „Се коцкав ол ин, со интересите на народот, фрлив се на една карта“, а со цел ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Идентитетот е обезбеден, а мнозинството граѓани се одлучни и гласаат за иднина во европска Македонија, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека согласно со своите законски надлежности, ги презема сите неопходни мерки со цел гласањето на претстојниот ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Потпишува некој договор, се коцка со интересите национални. Самиот кажува, вели „Се коцкав ол ин, со интересите на народот, фрлив се на една карта“, а со цел ...
  сите 101 | | | веќе видена

  По Центар, највисока е загаденоста во Бутел со 280 и Карпош со 86 микрограми ПМ10 честички. Mерните станици за квалитетот на воздухот попладнево покажаа високо ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Како што наближува денот на референдумот, поддршката за членството на Македонија во ЕУ и НАТО е во постојан раст – ова го покажуваат податоците на новата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ донесе став да ги советува граѓаните сами да одлучат како ќе постапат во однос на референдумот, повтори претседателот на опозицијата, Христијан ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој води кампања за бојкот на референдумот, констатира дека драстично намалената бројка на болни/изнемоштени ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, во рамките на теренските активности денес ги посети општините Карпош и Сарај. -Во комуникација со граѓаните ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
  сите 222 | | | веќе видена

  При гостувањето вечерва во Топ Тема, лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски кажа дека партијата има познат став против промена на Уставот за промена на ...
  сите 101 | | | веќе видена