ВМРО

  во

  Падна првата пресуда за поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески. Тој денеска е осуден на условна казна затвор од една година , додека ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Непознато лице вчера се обидело да влезе во домот на докторот, а од неодамна и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Вело Марковски најверојатно со намера ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначлалник на Општина Центар, Андреј Жерновски, на Фејсбук ги коментираше денешните пресуди за предметот „Шамари во Центар“ за настанот што се ...
  сите 201 | | | веќе видена

  После еден месец откако ја објавив големата афера Заев призна!, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, за вчерашното интервју во кое ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Неколку маскирани лица вчера се обиделе да влезат во домот на познатиот доктор а од неодамна и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Вело Марковски со ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на новинарското прашање за кандидирањето на Добрила Кацарска за Уставен судија вели дека сосема била јасна заслугата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  КУРИР дознава дека вчера маскирани лица влегле во домот на членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Вело Марковски се со цел да извршат кражба. Според нашите ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Гордана Јанкулоска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Зоран Заев, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по спроведувањето на поранешната ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Надлежните институции втор ден не успеаа да се справат со најголемиот предизвик да се премости дигиталниот јаз во образованието. Министерството за образование ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Неколку маскирани лица вчера се обиделе да влезат во домот на познатиот доктор а од неодамна и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Вело Марковски со ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Надлежните институции втор ден не успеаа да се справат со најголемиот предизвик да се премости дигиталниот јаз во образованието. Министерството за образование ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на новинарското прашање за кандидирањето на Добрила Кацарска за Уставен судија вели дека сосема била јасна заслугата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Зоран Заев нарачува гласање за Детален Урбанистички План, Зоран Заев е мотиватор за носење на Детален Урбанистички План, Зоран Заев во февруари издејствувал ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски по објавената пресуда од Основниот кривичен суд Скопје за предметот со „Насилството во Центар" во ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Вчера маскирани лица влегле во домот на членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Вело Марковски со цел да извршат кражба, објави „Курир“. Како што пишува ...
  сите 36 | | | веќе видена