ВМРО

  во

  Еко-здружението Охрид SOS преку соопштение до јавноста реагираат на новиот Извештај на УНЕСКО, со кој се бара Охрид да биде ставен на Листата на загрозено ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Со разрешување на 78-те претседатели на општинските организации на СДСМ од 80 општини премиерот и лидер на партијата Зоран Заев ги почна ветените промени со ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Со разрешување на 78-те претседатели на општинските организации на СДСМ од 80 општини премиерот и лидер на партијата Зоран Заев ги почна ветените промени со ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Пратеникот Павле Богоевски, кој е и претседател на собраниската Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања поднесе оставка, откако во јавноста се ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Скопје, 24 мај 2019 (/) – Пратеникот Павле Богоевски, кој е и претседател на собраниската Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања поднесе ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски преку јавно соопштение вчера му се извини на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. Извинувањето беше упатено бидејќи за време на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Додека двоецот Заев и Анѓушев се шетаат по регионални бизнис форуми и се појавуваат на домашни бизнис собири каде ветуваат решавање на сите проблеми на бизнис ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод и се сретна со граѓани, членови и симпатизери на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на општина Кичево. Тој истакна дека незадоволството кај граѓаните од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  – Денеска гледаме дека деспотот ќе ги распушти сите општински комитети, но не кажа што понатаму, а притоа заборава да каже дека општинските комитети не се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Додека двоецот Заев и Анѓушев се шетаат по регионални бизнис форуми и се појавуваат на домашни бизнис собири каде ветуваат решавање на сите проблеми на бизнис ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на општина Кичево. Тој истакна дека незадоволството кај граѓаните од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  По препораките на Унеско природното и културното наследство на охридскиот регион да се стави на листата на загрозено светско наследство Охрид од денеска се ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „Охрид СОС“ во писмен допис до медиумите се огласи до јавноста по однос на предлог-одлуката која ќе се најде на 43-та седница на ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод , каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери ...
  сите 23 | | | веќе видена