ВМРО

  во

  Најновата форма на деструктивниот Иванов е да не ги потпишува указите за реформските закони кои се важни за напредокот, важни за граѓаните. Иванов не ги ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Средба денеска имаше во Собранието меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Оваа средба била на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат.ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за граѓаните па ги продолжува ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со премиерот Заев, денеска зеде учество на трибината „Фер општество - шанса ...
  сите 26 | | | веќе видена

  „Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат. ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за граѓаните па ги продолжува ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
  сите 261 | | | веќе видена

  Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
  сите 93 | | | веќе видена

   Предвремените локални избори во овие три општини ќе се одржат заедно со претстојните претседателски избори. Според жрепката, ДУИ е прва на гласачното ливче, ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Граѓаните на Република Македонија осиромашуваат, а фамилијата Заеви континуирано се богатат а тоа на сметка на граѓаните и државните бизнис интереси.           ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Прва на гласачкото ливче ќе биде ДУИ, бројот два ѝ припадна на Алијанса за Албанците, а трета ќе политичката партија Демократи. Под број четири ќе настапи ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Со секој изминат ден на власт богатството и бизнисите на блиските на Зоран Заев односно кланот Заеви енормно се зголемуваат. Граѓаните на Република Македонија ...
  сите 34 | | | веќе видена