Влатко Стефановски

  во

  Лани, по долго боледување, почина сопругата на Влатко Стефановски, Гордана, со која го делеше животот цели 35 години. Влатко и неговото семејство се потрудија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  За својот актуелен албум, „Мајчин јазик“ кој лани го издаде „Кроација рекордс“ вели дека е интимна приказна со која ѝ се обраќа директно на увце на својата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите генерации Здравко Чолиќ по четири годишна пауза на 10 и 17 ноември ќе одржи два големи коцерта во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите генерации, Здравко Чолиќ, по четиригодишна пауза на 10. и 17. ноември ќе одржи два големи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите генерации Здравко Чолиќ по четири годишна пауза на 10 и 17 ноември ќе одржи два големи коцерта во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Чолиќ: Најголем дар од Бог е со гласот да развеселуваш луѓе и да шириш позитивна енергија Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На градот покрај Вардар, кој патем се љуби само поради ритамот на неговите сокаци, нестивнатиот дух и мноштвото културни дејанија за сите возрасти, од 4 до 7 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со балетската претстава “Лебедово езеро” на Чајковски на 2 ноември (20 часот, МОБ) стартуваат годинешниве 19. по ред Есенски музички свечености кои до 27 ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Легендарниот гитарист Влатко Стефановски со својот бенд ќе има целовечерен настап на годинешното издание на фестивалот „Ол ју нид ис лав“(All you need is love) ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Предновогодишна журка со Влатко Стефановски и Џибони во Скопје Гитарската легенда Влатко Стефановски со својот бенд ќе има целовечерен настап на годинешното ...
  сите 6 | | | веќе видена