Влае

  во

  Дали размислувате за нов стан? Дали размислувате за вашата нова адреса? Александрија е нова населба во Општина Ѓорче Петров. Се наоѓа на локација наспроти ...
  | | веќе видена

  Сите мерки кои се преземаат против загадувањето на воздухот во градот не можат да се мерат со она што како ефект го имаат ветровите кои дуваат во Скопската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На улицата „Никола Тесла“ во Тетово вчера околу 13:00 часот тетовчанката Ф.В.(31) управувајќи патничко моторно возило „Сеат кордоба“ со тетовски регистарски ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Градскиот татко го објави планот на трасата по која ќе се движи трамвајот во Скопје. Имено, според овој план, центарот на градот и неколку клучни булевари во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Трамвајот кој го најави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе воведе строг сообраќаен режим, пренесува СДК . На улицата кај Рекорд нема да се движат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Трамвајот кој градоначалникот Петре Шилегов најави дека ќе се гради во Скопје, ќе го затвори за сообраќај центарот на градот. Во најстрогиот центар, на улицата ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пред неколку дена градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најави изградба на трамвај со Скопје во новата 2019 година, а со тоа ќе се затвори за сообраќај ...
  сите 7 | | | веќе видена