Владо Камбовски

  во

  Владо Камбовски е избран за независен член на Надзорен одбор на ТТК Банка. Професорот ќе биде член на Одборот во следните четири години, а за ангажманот ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ТТК Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на Банката. „За независен ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Како што наведува МАНУ, академик Воденичаров беше голем пријател на Република Македонија и има особен придонес за развојот на меѓусебните односи меѓу двете ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) соопшти дека вчера, на 8 јуни 2020 година, почина академик Стефан Воденичаров, поранешен претседател на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На економистите никогаш не им било потешко отколку денес да предвидат колку точно ќе биде погодена економијата. Под услов дека наесен нема да се случи нов ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Иако е распуштено, Собранието треба да се состане, за што постои уставна основа во одредбите за прогласување воена и вонредна состојба. Ваков став изгради ...
  сите 589 | | | веќе видена

  Попладнево до САКАМДАКАЖАМ.МК пристигна одговор од Министерството за образование и наука дека недоделувањето на годишната државната награда „Гоце Делчев” за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Државната награда „Гоце Делчев“ не се додели ни годинава, а за причините молчи министерот за образование и наука Арбр Адеми. Последен пат оваа награда која се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Велат секое зло за добро е, а ова во ова време на пандемија и полициски час истото го мисли и професорот Јове Кекеновски, кој по 25 години и се врати на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со фотошопирање и вметнување на друг текст и користење на исти фонтови на букви како што користи Владата во објаснување на мерките за справување со кризата, на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Се растрчаа денеска комуњарските новинарчиња за да се докаже дека сестрата на експертот Цаца Николовска, омилената докторка на Венко Филипче, Цаца Билјановска, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Кoја институција да ја тужат граѓаните за непочитување на правото на чист воздух и здрава животна средина? Ова е едно од прашањата за кои десетина професори по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Националната научно-творечка установа Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) е основана на 23 февруари 1967 година. За нејзин прв претседател ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екс министерот за внатрешни и надворешни работи и кандидат за претседател на Македонија од СДСМ Љубомир Фрчковски со низа навреди за експертите и експертките ...
  сите 10 | | | веќе видена