Владо Бучковски

  во

  Заедничката комисија, која согласно Договорот за добрососедство треба да помогне за надминување на разликите по историските, образовните и други прашања меѓу ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер и ексминистер за одбрана Владо Бучковски го обвини бившиот претседател на Владата, Никола Груевски, како највиновен за тоа што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер и ексминистер за одбрана Владо Бучковски го обвини бившиот претседател на Владата, Никола Груевски, како највиновен за тоа што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер и ексминистер за одбрана Владо Бучковски го обвини бившиот претседател на Владата, Никола Груевски, за „големата жртва за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено судењето за тенковски делови за експремиерот Владо Бучковски, поранешниот началник на Генералштабот на АРМ, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено судењето за тенковски делови за експремиерот Владо Бучковски, поранешниот началник на Генералштабот на АРМ, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено судењето за тенковски делови за експремиерот Владо Бучковски, поранешниот началник на Генералштабот на АРМ, ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Извори од партијата не сакаат да прогнозираат каква ќе биде одлуката на ВМРО-ДПМНЕ за претстојниот рефрендум. Но, сметаат дека е извесно оти Мицкоски нема да ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Два дена ми се врти низ глава еден стих од песна, во која се пееше за „трета смена во Железара“. Некако стихот ми се всади в глава, откако го видов работниот ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Професорката Тања Каракамишева на својот фејсбук профил се осврна на притисоците кои се вршат врз граѓаните кои нема да ја почитуваат одлуката за референдум. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  РЕНАТА, АКО НЕМА ЦЕНЗУС ОД 900.001 НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ОД КОИ СИТЕ 900.001 ТРЕБА ДА ГЛАСААТ “ЗА“, СПОГОДБАТА СО ГРЦИЈА НЕ ВАЖИ, НО НЕМА НИ ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ И НАТО! ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во преговорите на лидерските средби претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и неговата придружничка, Тања Каракамишева, побарале амнестија за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На Денот на независноста на Америка, 4 -ти јули во Американската амбасада во Македонија се одржа свечена прослава на која присуствуваа многу јавни личности, а ...
  | | веќе видена