Владо

  во

  Загреб, 23. март 2019 (ИНПРЕС) – Тренерот на Вардар, Роберто Парондо пред првиот осминафинален дуел против ППД Загреб во Лигата на шампионите изјави дека ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На денешниот регионален турнир во кошарка во организација на Федерацијата на училишни спортови на Македонија кој се одржа во спортската сала “26-ти април” во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар, Роберто Парондо пред првиот осминафинален дуел против ППД Загреб во Лигата на шампионите изјави дека секогаш можеш да очекуваш нешто ново ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Си доаѓам дома. Во последно време често сум Македонија. Имам пријатели уште од она време. Од младоста. Луѓе со коишто се дружев до 1963 година кога по ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар, Роберто Парондо пред првиот осминафинален дуел против ППД Загреб во Лигата на шампионите изјави дека секогаш можеш да очекуваш нешто ново ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Државната изборна комисија денеска на јавна седница со жрепка ќе се утврди редоследот на единствената листа на кандидат за избор на претседател на државата. ...
  сите 236 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар, Роберто Парондо пред првиот осминафинален дуел против ППД Загреб во Лигата на шампионите изјави дека секогаш можеш да очекуваш нешто ново ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита ...
  | | веќе видена | слични

  Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Во Државната изборна комисија денеска на јавна седница со жрепка ќе се утврди редоследот на единствената листа на кандидат за избор на претседател на државата. ...
  сите 236 | | | веќе видена