Владимир Талески

  во

  Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на ...
  сите 436 | | | веќе видена

  Сегашниот случај „Кате 13” отскокнува од другите скандали поради директната вмешаност на трета страна во домашната политичка сцена диктирана од компромитирани ...
  сите 115 | | | веќе видена

  На вчерашната владина седница беше донесена одлука од државниот буџет да се издвојат средства за ентериерно уредување на „Кино Манаки“ во Битола. Тоа е киното ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Објавеното видео со телефонски разговори е дело на структури кои имаат анти-НАТО интереси, кои сакаат да нанесат директна штета на нашата стратешка определба ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Откако во јавноста излезе веста дека руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) од името на поранешниот украински претседател, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на СЈО. На претходното рочиште беа сослушувани ...
  сите 33 | | | веќе видена