Владимир Талески

  во

  Основното јавно обвинителство во Битола води нова истрага за петгодишните договори за линиски и ученички превоз, што ги потпишала поранешната локална власт од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“ и „Транспортер“. Случајот „Тендери“ се ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“ и „Транспортер“. Случајот „Тендери“ се ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Денеска во Кривичниот суд најавени се неколку рочишта. Денеска почнува судскиот процес за убиството на младиот Никола Саздовски кој беше физички нападнат и ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Пред Кривичниот суд во Скопје вечерва се одржа протест за поддршка на поранешниот премиер Никола Груевски. Тој е осуден на две години затвор поради набавката ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Превозот е ноќна мора не само за голем дел од самите ученици и нивните родители, туку и за директорите на училиштата, а особено за општинската администрација. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На прославата по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба во Македонскиот народен театар, забележително беше присуството на видни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На 17 септември годинава еден од адвокатите на експремиерот Никола Груевски, Миле Јанакиески и на други обвинети во предметите на СЈО, Еленко Миланов, поднел ...
  сите 31 | | | веќе видена