Визбегово

  во

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува динамизирање на активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид, откако кинеската „Ексим банка“ ги ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува динамизирање на активностите за изградба на автопатот Кичево – Охрид, откако кинеската „Ексим банка“ ги ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, денеска извршија увид во изградба на канализациониот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во индустриската зона Визбегово до февруари или март следната година треба да биде изградена нова водоводна мрежа, од која што досега се поставени 25 проценти, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во индустриската зона Визбегово до февруари или март следната година треба да биде изградена нова водоводна мрежа, од која што досега се поставени 25 проценти, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во индустриската зона Визбегово до февруари или март следната година треба да биде изградена нова водоводна мрежа, од која што досега се поставени 25 проценти, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Потребата за изградба на нов објект, од МВР ја објаснија со обврската за почитување на меѓународните стандарди за сместување на овие лица, бидејќи и домашните ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ЦУКС известува дека поради градежни активности за формирање на крстосница помеѓу бул. Киро Глигоров и улица „1“, на дел од булеварот ќе биде воведен времен ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Познатата „Пластичарска улица“ несомнено е синоним за голема гужва, непрописно пракирање и непочитување на сообраќајните правила и прописи. Така е и деновиве ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на средба во Владата со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин разговарале за случајот со руските пранкери и дека тоа нема ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Нова современа фабрика за производство на композитни производи наменети за армијата и полицијата во делот на балистичката заштита и безбедност – АТС Груп е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на средба во Владата со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин разговарале за случајот со руските пранкери и дека тоа нема ...
  сите 106 | | | веќе видена