Визбегово

  во

  Општина Бутел почна со асфалтирањето на кракот од улицата „3“ што води до новопроектираното училиште во Визбегово. Според најавите од Oпштината, ќе бидат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Скопјанец се здобил со тешки повреди откако доживеал сообраќајна несреќа со мопед. -Вчера во 18:00 часот во село Визбегово, скопско, 34-годишниот Д.М. од ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Во Кавадарци викендов било пронајдено 14 годишно дете кое од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение се ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Арбен Таравари, градоначалникот на Гостивар, на македонската политичка сцена се појави на парламентарните изборите во 2016 година по кои стана и министер за ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Две лица се здобиле со повреди откако избувнал пожар во село Визбегово, информира МВР. -Во СВР Скопје вчера било пријавено дека настанал пожар во село ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Откако целосно го застана проектот за Клинички центар, потоа ги замајуваше граѓаните дека новиот Клинички ќе биде или во Визбегово или во Бардовци, за да после ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на Општина Бутел и увид во градежните работи на социјалната ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во Општина Бутел се гради најголемата социјална зграда со 312 станови која ќе овозможи покрив на глава на голем дел од социјално ранливите категори. Градежните ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во Општина Бутел се гради најголемата социјална зграда со 312 станови која ќе овозможи покрив на глава на голем дел од социјално ранливите категори. Градежните ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Носителот на кандидатската листа за пратеници во втората Изборна Единица (ИЕ) на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски и носителката на изборна листа ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Носителот на ИЕ2 од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски и носителката на изборна листа во ИЕ2 Сања Лукаревска попладнево се на средби со граѓани на ...
  сите 87 | | | веќе видена