Високиот

  во

  Пациенти со Ковид-19 со високи нивоа на шеќер во крвта имаат двојно поголема веројатност да починат, дури и ако не се дијабетичари, се вели во студија ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Пациенти со Ковид-19 со високи нивоа на шеќер во крвта имаат двојно поголема веројатност да починат, дури и ако не се дијабетичари, се вели во студија ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сателитските снимки од нуклеарните фабрики од Северна Кореја откриле огромен раст на активностите по стравовите дека режимот веќе има можност за поставување на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Високиот крвен притисок е тивок убиец, а за да ја спречите неговата појава потребно е да ја регулирате исхраната. Тоа веројатно веќе го знаете, но она што ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Германија и Франција ги напуштија преговорите за реформа на Светската здравствена организација (СЗО) фрустрирани од обидите на САД да води преговори иако ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Изминатиот период двете најголеми партии имаат серија на средби со високи претставници во земјава, што според поранешниот амбасадор Нано Ружин е доказ дека ...
  сите 647 | | | веќе видена

  Високиот функционер на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на власт. Тој не ја исклучува можноста ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Заменикот-министер за надворешни работи Андреј Жерновски денеска оствари телефонски разговор со шефот на грузиската дипломатија Давид Залкалиани. Како што ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Високиот крвен притисок е тивок убиец, а за да ја спречите неговата појава потребно е да ја регулирате исхраната. Тоа веројатно веќе го знаете, но она што ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Високиот крвен притисок е тивок убиец, а за да ја спречите неговата појава потребно е да ја регулирате исхраната. Тоа веројатно веќе го знаете, но она што ...
  сите 37 | | | веќе видена