Висла

  во

  Јакуб Блажиковски најави враќање во неговиот клуб од детството, Висла Краков, каде до крајот на сезоната ќе игра и нема да добива плата. Оваа одлука ја донесе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Јакуб Блашчиковски своите најдобри фудбалски денови ги имаше како играч на Борусија Дортмунд, клуб чии бои ги претставуваше од 2007-ма до 2016-та година, а до ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Јакуб Блашчиковски помогна финансиски на Висла (Краков), со кој во моментов тренира. Полјакот дал околу 300.000 евра на својот поранешен тим, за да му помогне ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Јакуб Блашчиковски помогна финансиски на Висла (Краков), со кој во моментов тренира. Полјакот дал околу 300.000 евра на својот поранешен тим, за да му помогне ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Еден од најголемите фудбалски клубови во Полска, Висла Краковкој, е пред банкрот, а прв што се понуди да помогне е некогашниот фудбалски ас на Борусија ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Еден од најголемите фудбалски клубови во Полска, Висла Краков е пред банкрот, а прв кој се понуди да помогне е некогашниот фудбалски ас на Борусија Дортмунд, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кога еден спортски колектив ќе се најде во финансиска криза, скоро сите му вртат грб. Сепак, Јакуб Блашчиковски покажа дека изразот „љубовта кон клубот“ не е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тимот на Спортски.мк и во овој преоден рок ќе биде со вас и ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот се до завршувањето на истиот. – За почеток ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Камил Сипжак, играч на Барселона и полската ракометна репрезентција, се поврзува со трансфер во редовите на македонскиот шампион Вардар. Полјакот е незадоволен ...
  сите 2 | | | веќе видена