Висла

  во

  Лигата на шампионите денеска се одиграни последните пет средби од првото коло, кои минаа во доминација на гостинските екипи, па, така, Пик Сегед славеше над ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Висла Плоцк ја започна сезоната во Лигата на шампионите со убедлива победа над Вакер Тун, а потегот на натпреварот го имаше босанскиот репрезентативец, Марко ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Жерард Пике вчера со Барселона го освои шпанскиот Суперкуп, а пак денеска прославува еден убав јубилеј-десет години од својот премиерен настап во дресот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Екипата на Брест Мешков која е еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Лигата на Шампионите, стартуваше со подготовките за новата ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Поранешниот полски фудбалер Јержи Брзечек е именуван за нов селектор на таа земјата по неуспехот на Светското првенство во Русија. Брзечек кој беше капитен на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот полски фудбалер Јержи Брзечек е именуван за нов селектор на таа земјата по неуспехот на Светското првенство во Русија.Брзечек кој беше капитен на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Вардар и Металург и следната сезона ќе бидат претставници на Македонија во најелитното европско ракометно натпреварување, Лигата на шампионите. Исто како и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Веселин Вујовиќ ја изненади комплетната ракометна јавност откако одлучи да одбие неколку значајни понуди кои ги имал на маса, се со единствена цел да стави ...
  | | веќе видена

  Вардар и Металург и следната сезона ќе бидат претставници на Македонија во најелитното европско ракометно натпреварување, Лигата на шампионите. Исто како и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Денеска во Виена се одржа ждрепката за новата сезона од ракометната Лига на шампионите, по која нашите претставници Вардар и Металуг ги добија своите ...
  сите 37 | | | веќе видена