Вирџинија

  во

  Републиканскиот конгресмен Девин Нунес го тужи Твитер, тврдејќи дека онлајн платформата ги дискриминира конзервативците со криење на нивните постови и одобрува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик. На снимката која е снимена во Ричмонд, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пожарникари во американската држава Западна Вирџинија ги запрепастила глетката која ја затекнале после пожарот кој проголтал црква. Кога го изгасиле оганот ...
  | | веќе видена

  Судот во Вашингтон објави дека Манафорт е осуден на три и пол години затвор , додека во исто време во Њујорк против него е подигнато ново обвинение. Судијаката ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пол Манафорт , поранешен шеф на изборната кампања на Доналд Трамп е осуден на безмалку четири години затвор за финансиски измами , откриени во текот на ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Судијата Елидс , од окружниот суд во Александрија , во државата Вирџинија го осуди 69 годишниот Манафорт на 47 месеци затвор. Во август минатата година ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манофорт, може да го помине остатокот од својот живот во затвор, доколку денеска биде осуден по обвиненија за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манофорт, може да го помине остатокот од својот живот во затвор, доколку денеска биде осуден по обвиненија за ...
  сите 34 | | | веќе видена