Виолета

  во

  Во амбасадата на Северна Македонија во Вашингтон денеска беше отворена групната изложба Мултикултурна група на уметници на Република Северна Македонија. На ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вкупно 770 натпреварувачи од 10 земји, меѓу кои македонската атлетска елита и актуелната балканска шампионка, викендов ја истрчаа Битола на првата градска трка ...
  сите 9 | | | веќе видена

  И Битола си доби свој вистински атлетски празник. Вкупно 770 љубители на трчањето од десет земји изминатиов викенд, на најдобар можен начин, и ја подарија на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Насилството не е решение на проблемите, апелираме лекарите да имаат трпение за своите пациенти, но и граѓаните да знаат дека напад врз лекар е недозволиво и ...
  сите 279 | | | веќе видена

  Точно 770 пријавени натпреварувачи од 10 земји, меѓу кои македонската атлетска елита и актуелната балканска шампионка, викендов ја истрчаа Битола на првата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лидија Вукичевиќ има 57 години, но нејзината возраст е само бројка. Популарната српска актерка, легендарната Виолета Попадиќ од хит серијата „Подобар живот“ е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Седиштето на Секретаријатот на транспортната заедница на Југоисточна Европа беше отворено денеска во Белград, во присуство на српскиот премиер Ана Брнабиќ. На ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Покрај министрите за транспорт од регионот, на отворањето присуствуваа и српската премиерка Ана Брнабиќ, министерката Зорана Михајловиќ, европската комесарка ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Формирањето на транспортната заедница на земјите од Западен Балкан е доказ дека државите од регионот можат да соработуваат. Тие преку канцеларијата во Белград ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Канцеларија на Транспортната заедница на земјите од Западен Балкан е отворена денеска во Белград. Таа треба да ја олесни соработката помеѓу шесте држави за ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Канцеларија на Транспортната заедница на земјите од Западен Балкан е отворена денеска во Белград. Таа треба да ја олесни соработката помеѓу шесте држави за ...
  сите 256 | | | веќе видена