Винсенте

  во

  На денешен ден, 25. јули во 1925 година во Скопје е родена Невена Георгиева Дуња, млада македонска партизанка во НОВ. Кај селото Папрадиште, Велешко, велешкиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанецот Виторио Поцо е единствениот тренер во светот што успеал два пати да ја освои светската титула. Двете титули Поцо ги освоил со репрезентацијата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот мексикански претседател Винсенте Фокс денеска повтори дека Мексико никогаш нема да плати за изградба на ѕидот на американско-мексиканската граница ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Како што пренесе „Вашингтон пост“, кој се повикува на повеќе неименувани извори, на состанокот со американските сенатори за предлогот за новиот закон за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Реал Мадрид потешко од очекувањата избори пласман во финалето од клупското светско првенство, откако во полуфиналето во средата вечерта во Аби Даби ја совладаа ...
  сите 77 | | | веќе видена