Винчи

  во

  Раскошниот 19-каратен розов дијамант наречен „Розово наследство” синоќа беше продаден за над 50 милиони евра на аукција на Кристи’с во Женева. Ова е нов ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Најголемиот розев дијамант е продаден на есенска аукција во Женева. Дијамантот го купил познатиот златар Хари Винстон. Британската аукциска куќа „Кристи“ го ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Никола Тесла чиј IQ изнесувал помеѓу 230 и 250 е автор на повеќе од 700 патенти без кои не би можеле да го замислиме денешното секојдневие. Вилијам Сидс почнал ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ова дело на Леонардо да Винчи се наоѓа во црвката Санта Марија де ла Грација во Милано. Изработката на ова дело го нарачал Лодовико Сфорца – војвода од Милано. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пациент од Њукасл, Стивен Петит, починал по операција на срце направена од роботот „Да Винчи“. Како причина за смртта било наведено откажувањето на неколку ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дали вашето дете е иден гениј? Доколку вашето дете пишува со лева рака, нема потреба да се грижите. И тие можат да имаат чист и убав ракопис, важно е да се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Последните неколку дена светските медиуми се преокупирани и преплавени со вестите за челниот човек на една од највлијателните земји во светски рамки, принцот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Алекс Хонолд е „Леонардо Да Винчи на слободното качување“ – овој клише пластичен опис веројатно најдобро треба да го приближи значењето и големината на Хонолд ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Овие денови странските медиуми се преполни со вести за еден од највлијателните луѓе во светот, саудискиот принц Мухамед бин Салман. Поради скандалот со смртта ...
  сите 181 | | | веќе видена