Вимблдон

  во

  Монако, 19. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Светскиот тенисер број 1, Новак Ѓоковиќ по четврти пат ја освои „Лауреус“ наградата за најдобар спортист по фантастичниот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Освојувачот на 15 тениски гранслем-турнири Новак Ѓоковиќ откри дека бил многу близу до откажување од тенисот, откако тој се соочи со сериозна повреда во 2017 ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на траиционалните награди „Лауреус“ вчера беше избран за најдобар спортист и тоа сосема заслужено ако се знае низ што помина ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ имаше неверојатен кам-бек во 2018 година и тешката операција на лактот ја надмина такашто се врати на првото место на АТП листата, а освоените ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Романец постигна речиси копија од легендарниот гол на Дејвид Бекам, кој со свои очи ја виде таа мајсторија од трибините на мечот на англискиот нисколигаш чиј ...
  сите 13 | | | веќе видена