Вима

  во

  Преспанскиот договор се уште предизвикува поделени мислења во Македонија и во Грција, една година по потпишувањето од спогодбата, според пишувањата на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Следната недела, на 26 мај, Грците ќе гласаат за нови градоначалници и префекти, но и за нови европратеници, а како што се намалува времето до изборите, така ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски во последниот дуел на Македонската телевизија посочи дека анализата на угледниот германски Франкфуртер Алгемајне е текст „диктиран од Никола ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Преспанскиот договор, новото име и одзивот на гласачите се главни теми во известувањето на грчките медиуми за првиот круг од претседателските избори во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Владата обично се однесува како да е хегемонистичка и доминантна политичка сила во земјата. Хегемонијата што ја практикуваат не е реална. Граѓаните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  То Вима – АтинаВладата обично се однесува како да е хегемонистичка и доминантна политичка сила во земјата.Хегемонијата што ја практикуваат не е реална. ...
  сите 11 | | | веќе видена