Вилсон

  во

  Вејн Руни го одигра својот 120. и последен меч во дресот на англиската репрезентација, откако влезе како замена во второто полувреме на пријателскиот меч со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Сенаторот Чак Грасли конечно доби одговор на прашањата кои го постави на Воздухопловните сили, во врска со трошењето пари, во случајов, повеќе од илјада долари ...
  | | веќе видена

  Англија триумфираше над САД со 3-0 на Вембли во меч кој беше последен за Вејн Руни во дресот на „Трите лава“, напаѓачот имаше шанса да се отпише со гол, но ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вејн Руни доби прилика да се збогува со репрезентацијата на Англија, вечерва на Вембли за последен пат го облече дресот на „Трите лава" и одигра нешто над ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ветеранот Вејн Руни официјално вечерва и стави крај на својата репрезентативна кариера и тоа на пријателската средба против САД која неговата Англија ја доби ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вејн Руни го одигра својот 120. и последен меч во дресот на англиската репрезентација, откако влезе како замена во второто полувреме на пријателскиот меч со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Обожавателите на култната научно-фантастична филмска франшиза во три продолженија, „Back To The Future“, во Њујорк имаа вистински момент на носталгија кога на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Објавен е првиот трејлер за американската романтична комедија "Isn't It Romantic" во која главните улоги ги толкуваат Ребел Вилсон, Лиам Хемсворт и Пријанка ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Англискиот репрезентативец Дени Велбек доживеа вистински кошмар на синоќешниот дуел меѓу Арсенал и Спортинг, во рамките од Лигата на Европа. По еден напад на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Се надеваме дека проценките се погрешни. Арсенал вчера одигра без голови во натпреварот против Спортинг Лисабон во рамките од Лигата на Европа, но натпреварот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  49-годишниот славен холивудски актер Овен Вилсон пред еден месец ја добил, од врската со Варуни Вонсвиртс, ја доби ќеркичката Лили. Но, актерот и после еден ...
  сите 3 | | | веќе видена