Виљареал

  во

  Поранешната италијанска фудбалска ѕвезда, Џузепе Роси буквално го допре доното кога е неговата кариера во прашање. 31-годишниот напаѓач пред десетина години ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Шпанскиот селектор, Луис Енрике, го објави списокот на фудбалери за натпреварот во Лигата на Нации против Хрватска (15.ноември) и пријателскиот меч со Босна и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Ерик Бејли ја заврши својата епизода на „Олд Трафорд“, барем така изгледа според потезите на Жозе Мурињо. Oткако Мурињо го ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Санти Казорла го постигна својот втор гол оваа сезона и тоа на фантастичен начин. Во ремито во шпанскиот куп помеѓу Виљареал и Алмерија (3:3), Санти Казорла ...
  сите 3 | | | веќе видена

  После една декада љубителите на фудбалот нема да бидат во можност на Ел Класико да ги проследат потезите на мајсторите на фудбалската игра, едниот ќе ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Бобан Николов и МОЛ Види со 0-2 триумфираа на гостувањето кај ПАОК, шпанските екипи имаа гол-шоу, Виљареал со 5-0 го совлада Рапид а Севиља со 6-0 Акхисар. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  МОЛ Види на нашиот Бобан Николов го совлда ПАОК среде Солун со 0-2, Македонецот ги одигра завршните десетина минути од мечот на „Тумба".Бобан Николов и МОЛ ...
  сите 16 | | | веќе видена