Виља

  во

  Според информациите, каталонците не биле задоволни од колебливите резултати на францускиот фудбалер во последниве неколку месеци. Наместо тоа, шефовите на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  За многумина е најголемиот фудбалер на сите времиња. За едни е праведник и мајстор, за други грешник и човек-заблуда Стрелец е на голот на векот а на истиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ураганот „Виља“ го погоди брегот на западниот дел на Мексико како невреме од трет степен, по што почна да ослабува. „Виља“ стигна до копното со јачина од 195 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Мексиканските власти започнаа евакуација на илјадници граѓани во подрачјето на ниска надморска височина, поради исклучително опасниот ураган Виља, кој се наоѓа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мексиканските власти започнаа евакуација на илјадници граѓани во подрачјето на ниска надморска височина, поради исклучително опасниот ураган Виља, кој се наоѓа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вејн Руни веднаш имаше влијание во МЛС лигата, помагајќи му на неговиот ДиСи Јунајтед од дното на табелата да се избори за влез во плеј-офот. Одличните настапи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новоформираниот ураган „Виља” брзо прерасна во „крајно опасна” бура од речиси петта категорија во областа на источниот Пацифик, која во наредните денови ќе ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Новоформираниот ураган „Виља” брзо прерасна во „крајно опасна” бура од речиси петта категорија во областа на источниот Пацифик, која во наредните денови ќе ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Новоформираниот ураган „Виља“ брзо добива во сила во близина на тихоокеанскиот брег на Мексико, а метеоролозите предупредуваат дека би можел да дојде до статус ...
  сите 21 | | | веќе видена