Вил

  во

  Истражувачите од проектот “Breakthrough Listen” кој што е дел од “SETI” (Search For Extraterrestrial Intelligence), користеле вештачка интелигенција за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Почина најниската мајка на светот, Стејси Хералд (44) од Кентаки. Стејси поради ретко генетско пореметување пораснала само до висина од 71 сантиметар, а иако ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нема сомнеж дека секој родителски пар има проблеми и недоумици, кога е во прашање воспитувањето деца. Кај славните и богатите родители воспитувањето може да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Денот на независноста“ („Independence Day“) беше еден од најголемите акциони филмски хитови во ’90-те години од минатиот век. Научно-фантастичната акција од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ова е прекрасна семејна приказна … Приказната за неверојатната поврзаност на две сестри го привлече вниманието на интернетот. Од моментот кога Хана дојде на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во текот на следните месеци се закажани неколку филмски премиери кои всушност се адаптација на книги. Доколку сакате да ги погледнете филмовите, наша препорака ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп по вчерашното дерби во Премиер лигата против Тотенхем во кое неговиот тим славеше со 2:1 призна дека е загрижен за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Почина најниската мајка на светот, Стејси Хералд (44) од Кентаки. Стејси поради ретко генетско пореметување пораснала само до висина од 71 сантиметар, а иако ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Истражувачите од проектот “Breakthrough Listen” кој што е дел од “SETI” (Search For Extraterrestrial Intelligence), користеле вештачка интелигенција за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Нема сомнеж дека секој родителски пар има проблеми и недоумици, кога е во прашање воспитувањето деца. Кај славните и богатите родители воспитувањето може да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Почина 44 годишната Стејси Хералд од Кентаки, најмалата мајка на светот. Таа беше високи само 71 сантиметар, родила три деца иако лекарите ја предупредиле дека ...
  сите 4 | | | веќе видена