Викторија

  во

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите.Досега се спасени околу 100 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Викторија Бекам успешно го балансира животот меѓу водење на успешен бренд и улогата на мајка на четири деца, но се чини на сопругата на Дејвид Бекам нема да ѝ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Повеќе од 100 тела се извадени од езерото Викторија во Танзанија, каде потона траект со неколку стотина лица. Официјалните лица стравуваат дека конечниот број ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 136 лица. Вчера попладне биле спасени вкупно 100 лица. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Најмалку 86 лица се удавија при потонувањето на патнички брод што сообраќал меѓу два сострови на езерото Викторија во Танзанија. Во моментот на несреќата на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Најмалку 86 лица загинаа откако вчера потона траект со стотици патници во езерото Викторија во Танзанија, јави локалниот портал „Граѓанин“, повикувајќи се на ...
  сите 43 | | | веќе видена