Виктор Орбан

  во

  Неколку дена откако владејачката партија на Унгарија, Фидес, на чие чело е премиерот Виктор Орбан, беше суспендирана од Европската народна партија, тој жестоко ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денес изјави дека партијата Фидес не била суспендирана од Европската народна партија (ЕПП) туку дека ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денес изјави дека партијата Фидес не била суспендирана од Европската народна партија (ЕПП) туку дека ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
  сите 236 | | | веќе видена