Виктор Мизо

  во

  Екс директорот на Дирекцијата за Технолошко-индустриски развојни зони бил голем трошаџија. Барем така покажуваат официјалните податоци кои ги објави ...
  | | веќе видена

  Дирекцијата за Технолошко-индустриски развојни зони го претстави директорот Александар Младеновски како двојно поштедлив од долгогодишниот раководител на оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германската компанија „Костал“ која има современа фабрика за производство на делови за aвтомобилската индустрија во Охрид, во комплексот на некогашен ЕМО во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ му порача на Зоран Заев да се повлече од премиерската фотелја додека не е доцна. „Ова е трчи-лажи влада која ветуваше на секого ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Неодамна излезе информацијата дека Љубе Бошковски добил понуда од премиерот Зоран Заев да биде советник за привлекување на странски инвестиции во кабинетот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ доживува фијаско во поглед на странските инвестиции. Не само што нема прилив на нови, туку има и одлив на инвестиции што го констатираше и ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ доживува фијаско во поглед на странските инвестиции. Не само што нема прилив на нови туку има и одлив на инвестиции, што констатира и Државниот ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ доживува фијаско во поглед на странските инвестиции, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека не само што нема прилив на нови, туку има ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ доживува фијаско во поглед на странските инвестиции. Не само што нема прилив на нови туку има и одлив на инвестиции, што констатира и Државниот ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ доживува фијаско во поглед на странските инвестиции, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека не само што нема прилив на нови, туку има ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Владата ја избра советничката за комуникации во Кабинетот на вицепремиерот Кочо Анѓушев, Марина Узунов, за член на Управниот одбор на Дирекцијата за технолошки ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Со сета осуда на насилството на поединци, со целосно сочувство кон оние кои беа физички нападнати или повредени, но земајќи ги во обзир грешните чекори на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Добровечер за сите Вас, независно на која политичка опција припаѓате, на која нација или на која вера припаѓате. Добровечер за сите Вие храбри луѓе кои што ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Со овации беше поздравен претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на протестот пред Влада. Симпатизерите и членовите на партијата скандираа „Нема ...
  сите 8 | | | веќе видена

  СДСМ доживеа кадровски дебакл со поставување на неспособни кадри на клучни позиции, забележа во неделата Никола Груевски, во обраќањето на протестот ...
  сите 16 | | | веќе видена