Виктор Јанукович

  во

  Државното биро за истраги на Украина потврди дека доставило обвинение до јавниот обвинител против петтиот претседател на земјата, Петро Порошенко, пренесува ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Државното биро за истраги на Украина потврди дека доставило обвинение до јавниот обвинител против петтиот претседател на земјата, Петро Порошенко, пренесува ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Многу Украинци сега стравуваат дека нивната држава може да настрада од жестоката политичка битка во Вашингтон Украина е во центарот на процесот за импичмент ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Скандалот околу телефонскиот разговор на Трамп со украинскиот претседател Зеленски се врти околу поранешен ангажман на Хантер Бајден за украинска фирма. Против ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Скандалот околу телефонскиот разговор на Трамп со украинскиот претседател Зеленски се врти околу поранешен ангажман на Хантер Бајден за украинска фирма. Против ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Кога Виктор Шокин во март 2016 година е променет од местото на генерален обвинител на Украина, тоа се сметаше за клучно за сузбивање на корупцијата во таа ...
  сите 324 | | | веќе видена

  Она што вчера и завчера се случуваше во Киргизија или Киргистан потврдува дека апсењето на претседатели на постсоветското пространство не е заминато во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Националното биро за истраги на Украина започна истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници за трансферот на големи суми ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Украинското Национално истражно биро покрена истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници поради префрлување голема сума на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Украинското Национално истражно биро покрена истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници поради префрлување голема сума на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Украинското Национално истражно биро поведе истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници поради префрлање големи суми девизи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Украинското Национално истражно биро покрена истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници поради префрлување голема сума на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Украинското Национално истражно биро покрена истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници поради префрлување голема сума на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На претстојните парламентарни избори во Украина партијата на претседателот Зеленски се стреми кон апсолутно мнозинство. Тоа во парламентот ќе донесе многу ...
  сите 68 | | | веќе видена