Википедија

  во

  Песната „Lover“ на Тејлор Свифт испадна вчера а веќе има над пет милиони прегледи на Јутјуб. Таа е дел од новиот албум на пејачката со ист наслов. Според ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Издадена е забрана за движење во шума на Осоговските Планини. Од вчера стапи на сила целосна забрана за движење во шума во атарот на Осоговските Планини, како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанскиот весник „Ла Верита“, кој утрово објави снимки од разговор меѓу бизнисменот Орце Камчев и Бојан Ковановски, во кој се имплицира и вмешаност на ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Ларис Гајсер, авторот на текстот објавен во италијанскиот „Ла Верита“ кој денеска ја објави снимката за случајот „Рекет“ на која се гледа како бизнисменот Орце ...
  сите 211 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ дезинформира дека биле спречени да дојдат на Македониум, велат од Владата. Реагираат по изјавите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Професорот Владимир Милчин вчера на Фејсбук го сподели своето разочарување од откривањето на споменик на бугарскиот полковник Каварналиев во Дојран и особено, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во теророт на фрустрираното општество не е поштедена ничија глава, утре ќе биде колвана и онаа што ги смислуваше сцените за гилотинирање. Сите работат за една ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, исплати 7,3 милиони денари за произведена и продадена риба на пазарот на вкупно 14 ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Новиот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон, е правнук на Али Кемал, кој бил Албанец, јавува РТК . Рајан Гингерас е професор во „Naval Postgraduate ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Познатиот академик Катица Ќулавкова на фејсбук пост му одржа историска лекција на премиерот Заев по неговата скандалозна изјава дека Македонија ја приграбувала ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Не знам дали премиерот на Р. Македонија има слушнато за „македонското прашање“, ама ако слушнал ќе требаше истото да го има предвид пред да даде било каква ...
  сите 26 | | | веќе видена